Okna dźwiękoszczelne

Cisza w naszych domach ma szczególną wartość i Klienci coraz częściej poszukują okien, które nie tylko będą zapewniały komfort cieplny i estetyczny, ale także zapewnią odpowiednie tłumienie dźwięków. W ofercie CDM posiadamy szereg okien akustycznych, zarówno drewnianych jak i drewniano-aluminiowych różniących się parametrami izolacyjności akustycznej, które pomagają wytłumić niepożądane dźwięki zza okna oraz zapewnić mieszkańcom spokój i integralność. Wszystkie nasze okna dźwiękoizolacyjne zostały przebadane w akredytowanym laboratorium i ich parametry izolacyjności akustycznej są udokumentowane. Szukając okien dźwiękoszczelnych trzeba mieć świadomość, że w rzeczywistości na rynku nie występują okna o całkowitej szczelności akustycznej. Izolacyjność dźwiękowa okien mierzona jest za pomocą wskaźnika Rw (C,Ctr), gdzie wzrost tego parametru oznacza poprawę izolacyjności dźwiękowej okna.

Okna dźwiękoszczelne drewniane to najpopularniejsze okna jednoramowe, nabywane przez naszych inwestorów i klientów poszukujących akustycznych rozwiązań w stolarce okiennej. Charakteryzują się miękką linią podkreśloną poprzez krawędzie o promieniu zaokrąglenia 6 mm. Doskonale nadają się do zastosowania w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak również w budynkach użyteczności publicznej. Wersję okna o podwyższonej izolacyjności dźwiękowej możemy wykonać dla każdego modelu z linii SOFT-LINE, HARD-LINE i RETRO.

W zależności od grubości profilu, w przypadku okien dźwiękoszczelnych drewnianych, można uzyskać wskaźnik Rw nawet do 47dB.

Okna te doskonale sprawdzają się w bardzo nowoczesnych budynkach mieszkaniowych i użyteczności publicznej. Cechują się prostym,
ascetycznym – ale bardzo nowoczesnym – wzornictwem, dopasowanym do awangardowych i industrialnych wnętrz.

Ten model okien ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić zabytkowy charakter budynku. Styl stolarki dostosowujemy do
całości architektury obiektu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, różnorodność kształtów okien, motywów, możliwość odwzorowania
ozdób już istniejących, bogata gama kolorów, nie będą zakłócać zabytkowego charakteru obiektu, jego wyglądu – nowoczesność doskonale
wtapia się w tradycję.

Okna dźwiękoszczelne drewniano-aluminiowe łączą wszystkie najlepsze cechy okien standardowych tego typu z ponadprzeciętnymi parametrami akustycznymi. Wykonanie z naturalnego materiału, drewna, zapewnia oknom estetykę, urok i wysokie parametry cieplne. Aluminiowe profile na zewnątrz okna podwyższają natomiast jego odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Gdy dołożymy do tego podwyższoną izolacyjność akustyczną otrzymujemy okna doskonałe! Piękne, ciepłe i ciche, a do tego w wysokiej jakości wykonaniu, co zapewnia ich trwałość przez lata.

W zależności od grubości profilu, w przypadku okien dźwiękoszczelnych drewnianych, można uzyskać wskaźnik Rw od 34 do 46dB.

Od ponad 20 lat produkujemy drewniane drzwi i okna. Korzystamy z nowoczesnych technologii, aby nasza stolarka drewniana była najwyższej jakości. Realizujemy zamówienia typowe oraz niezwykle wymagające. A to wszystko z miłości do drewna.

© CDM Drewno.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności